Budeme cestovať v čase!

Apríl 2015    Vladimír Búri   

Animátori so združenia Laura a Pastoračného centra aj tento rok pripravujú detský letný tábor. Nebude to názov zo žiadnej rozprávky, ale tematikou tábora bude cestovanie v čase. Deti budú spoznávať postupne všetky obdobia ľudstva od praľudí až po súčasnosť. Budú cestovať v stroji času, spoznávať zvyky a životy obyčajných aj významných ľudí.

Ďalšia zmena, ktorú sme pripravili, sa týka počtu detí. Minulý rok bol záujem oveľa vyšší, ako bolo možné detí zobrať hlavne kvôli kapacite budovy. Tak sme sa rozhodli zobrať do tábora 90 účastníkov vo veku od 7 do 13 rokov. Zároveň si uvedomujeme, že postupne musíme aj my vychovávať našich nasledovníkov. Preto sme sa rozhodli zobrať aj pomocných animátorov vo veku od 14 do 16 rokov, ktorí vlastne budú pomáhať hlavným animátorom v jednotlivých skupinách. Bude ich 10, minulý rok boli piati. No a nás starších by malo byť okolo 15.

Opäť sa vraciame po dvoch rokoch na sever Slovenska, ale tentoraz na Oravu. Kraľovany sa stanú naším týždňovým táboriskom, kde budeme spoznávať krásu prírody a zabávať sa. Tábor začína v pondelok 10.augusta a končí v sobotu 15.augusta. Staršie deti budú ubytované v chatkách, mladšie zase v centrálnej budove. Areál sa nachádza mimo obce, čo je výhodou, že nebudeme vyrušovať miestnych obyvateľov.

Už teraz oslovujeme zaujímavých hostí, ktorí by nás mohli prísť navštíviť. Minulý rok to bol Martin Vaculík, mala prísť aj Zdenka Predná, ale napokon kvôli pracovným povinnostiam nezavítala medzi nás. Už teraz sa teda môžu deti tešiť na nezabudnuteľný týždeň plný zábavy, hier a nových kamarátstiev.