Trať

Trať hodového behu

Informácie k trati

Dlžka: 9 km
Prevýšenie (celkové nastúpané metre): +/- 138
Povrch: 85 % asfalt, 15 % terén
Štart pred cukrárňou Alžbetka - Kruháč - pošta - Kľakovská - Fraňa Kráľa - Drevina - Sandrická - hrádza okruta - Hronská - Bystrická - Februárova - Schody - Nám. SNP - Kaštieľ - Partizánska - most - Májová - Slobody - Záhradkárska oblasť - kalvária - Cieľ cukráreň Alžbetka

Legenda:

 1. otočka o 180 poza zábradlie
 2. strmo dole (3 m)
 3. 4 terén (tráva)
 4. 5 tieň
 5. občerstvovačka
 6. žel.priecestie bez závor so svetelnou signalizáciou
 7. 33 schodov
 8. most (+/- 3 schody)
 9. občerstvovačka
 10. strmo hore (5 m)

Výklad trate:

 • Dĺžka 9,4 km (okruh)
 • Celkové prevýšenie okruhu +/-138 m
 • Povrch 85 % asfalt, 15 % terén

Trať bude vyznačená žltými šípkami na asfalte a žltými krepovými papiermi v teréne. Pred prvým pretekárom pôjde hasičské auto, v single trackoch (chodník) označený cyklista. Za posledným pretekárom pôjde označený cyklista ako signál „koniec pretekov“ pre regulovčíkov.

Trať nie je žiadna nuda, je pestrá:
striedanie povrchov (asfalt, tráva, lesný chodník, panelová cesta), profil „hore-dole“, prekážky (obrátka okolo zábradlia na 2. km, prudký zbeh s dĺžkou 3 m na 2. km, prudký výbeh s dĺžkou 5 m na 8. km ) schody na 6. km, most na 6. km, striedanie prostredia (sídlisko, dedina, mesto, slnko tieň).
Po 4,5 km a po 6,5 km cca od štartu je občerstvovačka s vodou.
Na 5. km je železničné priecestie bez závor so svetelnou signalizáciou, kde bude stáť rozhodca, ktorý v prípade stretu s vlakom zadrží pretekára. Čas čakania na vlak bude v cieli odpočítaný.