Hodový beh okolo Žarnovice 2016

Júl 2016    Monika Kočalková    ml. Zuzana Komendová

Vyše 200 bežcov z celého Slovenska i od našich susedov z Česka sa postavilo na štart a chcelo zabojovať o prvé miesto v Hodovom behu okolo Žarnovice. Tieto preteky sa konali už po druhý raz začiatkom leta v sobotu 2. júla. Oproti minulému roku bola novinkou elektronická profesionálna časomiera – pri registrácií každý bežec dostal čip na nohu. Bežci bežali vo viacerých kategóriách na trati 9 km alebo na trati 2 km. Na dvoch krátkych tratiach si mohli zabehať a zasúťažiť aj deti.

Pri organizovaní tohto podujatia pomáhali viacerí dobrovoľníci zo Žarnovice, ale aj blízkeho okolia. Animátori z Pastoračného centra pomohli pripraviť a označiť trať na beh, pomáhali pri registrácií, zabezpečili osvieženie vodou na trati pre bežcov a mnoho iného. Okrem samotného behu boli pripravené aj atrakcie pre deti – trampolína, maľovanie na tvár či hra kalčeto. Pre všetkých účastníkov bola k dispozícia aj jazda na koni. Celým dňom účastníkov sprevádzala živá hudba, nechýbal guľáš či chladená kofola alebo pivko. „Je dobré, keď sa zachová tradícia a preto sme nechali rovnakú trať ako minulý rok. Mali sme aj traťový rekord – jeho prekonanie bolo odmenené sumou 100 €. Rekord padol u mužov a tiež v ženskej kategórií, aj napriek tomu, že bolo veľmi horúce počasie,“ komentoval priebeh podujatia riaditeľ pretekov Mgr. Michal Lajcha.

Výťažok z tejto akcie sa použije na letný Detský tábor. „Vďaka výťažku z tejto akcie môžeme zobrať deti zo sociálne slabších rodín alebo z viacpočetných rodín do detského letného tábora a pokryť tak náklady,“ prezradil vedúci tábora Vladimír Búri, ktorý vypomáhal s organizáciou Hodového behu.

Na priebeh podujatia dozeral hasičský zbor Žarnovica a policajné zložky. Aj napriek horúcemu počasiu sa podarilo dobehnúť všetkým bežcom všetkých kategórií do cieľa a najlepší boli ocenení na stupni víťazov. Celkové prvé miesto poputovalo do Bratislavy bežcovi Šimonovi Vahlandtovi z klubu Hraj Na Tie Nohy. Najlepšími bežcami zo Žarnovice bol pán Radoslav Baranec a zo žien slečna Nikola Miksaiová.

Výsledky si môžete pozrieť tu: http://sportsoft.cz/en/race/overview/1947